Sıkça Sorulan Sorular

Tüm muadil toner markaları aynı kalitede midir?

Sıradan Muadil Toner kullanarak zarar etmeyin!

Sanılanın aksine tüm muadil tonerler aynı kalitede değildir. Rekabet arttıkça bazı sıradan toner markaları düşük kaliteli malzemeler kullanarak baskı kalitesinden ve baskı kapasitesi ödün vererek muadil tonerler üretirler. Sıradan muadil tonerler yazıcınıza zarar verebilir. Baskı sayısı az olabilir. Ancak DCP Toner'den satın alacağınız tüm muadil tonerler yalnızca en yüksek kalitedeki parçalardan ve en yüksek kalitedeki toner tozundan meydana gelir.

 

%5 baskı kapasitesi neyi ifade ediyor?

Baskı Kapasite Güvencesi

DCP Toner markalı tüm muadil tonerlerde, baskı kapasitesi ortalama %5 kapasite ile alınan çıktılardaki baskı sayfa sayısını belirtir. Baskı kalitesi ve kapasitesini orijinal baskı limitlerine ulaşmasını garanti ediyoruz. Hatta bizim muadil tonerlerimiz orijinal toner doluluk oranından da fazla kapasiteyle üretilir. Bu da baskı kapasitesi konusundaki garantimizin güvencesidir.

Neden DCP Toner'i seçmeliyim?

Kalite Güvencesi

DCP Toner markalı tüm muadil tonerlerde üretim aşamaları sıkı kalite kontrol süreçlerinden geçerek satışa sunulmuştur. Hammadde ve tüm bileşenler hassas kontrollerden geçirilir. Buna karşın herhangi üretim hatası bulunan bir ürünle karşılaşırsanız, bire bir değişim garantisi sunuyoruz. DCP Toner markalı muadil tonerler %100 doludur ve yazıcınıza hasar vermez.

Bizim muadil tonerlerimiz satışa sunulmadan önce SİYAH TEST, GRİ TEST, HAYALET TEST, BOŞ TEST, KELİME TEST olarak profesyonel testler uygulanıyor..

Muadil Toner sertifikaları ve üretim standartları
muadil toner kalite sertifikaları

Muadil Tonerlere dolumu yapılabilir mi?

DCP Toner'den alacağınız muadil tonerler toner dolumuna uygundur.

Üretim aşamasında yüksek kaliteli hammaddeler ve parçalar kullanıldığı için DCP Toner markalı muadil tonerlere 2-3 kez toner dolumu yapılabilir. Bu sayıdan fazla yapılan dolumlarda baskı kalitesi düşmeye başlayacaktır.

Toner kullanımı ve saklanması nasıl yapılmalıdır?

Toner Saklama ve Kullanma Talimatları

1. Yüksek nemli, yüksek sıcaklıkta ve aşırı soğuk ortamlarda kullanmayınız ve depolamayınız. Toner depolama süresince yüksek sıcaklığa ya da soğuk koşullara maruz kaldıysa, kullanmaya başlamadan önce 2-4 saat oda sıcaklığında tutulmalıdır.
15-25 C sıcaklık ve %20-80 ortam nemi ideal çalışma kalitesi ve ömrü için gereklidir.

2. DCP Toner markalı muadil tonerleri maksimum saklama koşullarını sağlaması için çeşitli mühürler ve hava almayan ambalajlar ile satışa çıkartılır. Eğer toneri kullanmayacaksanız, ambalaj ve mühürleri sökmemelisiniz. Aksi takdirde nemden dolayı toner tozları topaklaşır, bu da baskı renk kalitesi ve netliğinin azalmasına sebep olur.

3. Toner drum (parlak silindir) koruma kapağını açmayınız. drum ışığa duyarlıdır, yüksek ışığa maruz kalması halinde drum görevini göremez ve toner kullanılamaz hale gelir.

4. Yeni toneri takmadan önce toner yuvasında birikmiş olabilecek kağıt parçaları, toner tozu gibi birikintileri elektrik süpürgesi veya yumuşak bir bez kullanarak temizlemek yazıcınızın ömrünü uzatacaktır.

5. İster orijinal olsun, ister muadil olsun, toner dişlileri, silindir gibi aksamları el ile çevirmeyiniz. Doğru yönde dönmeyen dişliler zarar görür ve baskı sırasında toner tozu sızmasına neden olarak baskı lekelerine sebep olur.

book Blog & Haberler

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı