Detaylı Filtre

Renk
Toner Türü
Chip
Markalar
Stok Durumu

Fotokopi Toneri


Fotokopi makinesi toneri kâğıda istenen baskının yapılması için kullanılır. Fotokopi toneri içerisinde toz halinde mürekkep kullanılır. Tozun depolandığı ve görüntünün aktarılmasını sağlayan nokta tonerdir. Toz halinde mürekkep burada saklanır. Lazer yazıcılarda ve mürekkep püskürtmeli yazıcılarda da toner kullanılır. Fotokopi makinelerinde baskının düzgün bir şekilde yapılabilmesi için sağlanır. Farklı fotokopi makineleri ve özelliklerine göre toner çeşitleri bulunur. Tonerler kartuşlara göre daha yüksek miktarlarda baskı alınmasını sağlar. Tonerler bittikten sonra içerisine toner tozu eklenerek kullanılmaya devam edilebilir. Ekonomik açıdan avantaj sağlayan tonerler yoğun bir şekilde çıktı alınan pek çok alanda kullanım avantajı sağlar.

Toner ve Kartuş Farkı

Toner ve kartuş çeşitleri aynı amaçlar için kullanılır. Ancak sağladıkları faydalar açısından değişim görülür. Kartuşlar yazıcı mürekkebi olarak tanımlanır. Kartuşların içerisinde likit mürekkep bulunur. Likit mürekkep ile kâğıt üzerinde baskı sağlanır. Toner ise lazer yazıcılarda ve fotokopi makinelerinde kullanılır. Kartuşlara benzerler ancak içerisinde mürekkebin toz hali bulunur. Tonerlerin içerisinde bulunan tozlar baskı esnasında kâğıda geçirilir.

Görüntülerin ve verilerin yazdırılması için toz karışım kullanılır. Toner mürekkebi toz halinde baskıya hazırlar. Ancak kartuş ise mürekkebi ısıtarak püskürtme işlemi ile kâğıda gönderir. Kartuşlar farklı markaları ile çeşitlense de binlerce baskı yapar. Ancak toner kullanıldığında neredeyse iki katı kadar baskı alınması sağlanabilir. Toner kullanıldığında kağıtlar büyüdükçe tonerin büyütülmesi gerekir. İçerisindeki malzeme bittiğinde toner tozu ile doldurulması sonucunda rahat bir şekilde kullanım sağlanır.

Fotokopi Makinelerinde Rahat Kullanım Sağlayan Tonerler

Fotokopi makinelerinde çok fazla baskı alınabilmesi için tonerler kullanılır. Oldukça avantajlıdır. Tonerler bittiklerinde kullanılabilen dolumlu modeller ve muadil fotokopi toneri piyasa içerisinde bulunabilir. İçerisinde bulunan toner tozları ile pratik bir şekilde kullanılırlar. Toner tozları her biri eşit parçaları bulunan tozlardır. Kaliteli olmaları tozların tanelerinden anlaşılabilir. Fotokopi içerisinde uygun toz bulunduran tonerler ile kaliteli baskıların alınması mümkündür.

Toner ambalajları kolay kullanım avantajı sunar. Pratik bir şekilde ambalajları açıldıktan sonra öncelikle alt üst edilmesi gerekir. Bu şekilde toner dağılır ve uygun yere takılır. Doğru bir şekilde yerleştirilmesi ile tonerin dökülmesi engellenebilir. Tonerin alt kısmında drum ünitesi bulunur ve burada dikkatli olunması çok önemlidir. Tonerin üniteye yerleştirilme işleminde dikkatli olunması ile kaliteli baskılar elde edilir. Toner doğru bir şekilde yerleştirtildiğinde fotokopi makinesinde hazır uyarısı gelir ve artık kullanıma başlanabilir.

Kaliteli ve Verimli Baskı Performansı Sunan Tonerler

Fotokopi toneri yeniden doldurulabilen özellik taşır. Kyocera toner modelleri bu açıdan tercih edilebilir. Baskıların yeniden doldurulması ile uzun sürelerde baskılar elde edilebilir. Bu şekilde baskı maliyetleri en aza indirilir. Kaliteli bir şekilde baskı yapılır. Yüksek kaliteli baskı elde edilmesi mümkündür. Bin sayfa ve üzerinde baskı alınması sağlanabilir. Fotokopi toneri içerisinde toz bulunmasından dolayı akma ya da damlama gibi problemler ile karşılaşılmaz. Bu nedenle kullanıcılara rahat kullanım avantajı sunulur. Kyocera fotokopi toneri tercih edildiğinde kullanıcılar kaliteli baskılar elde edebilir. Özellikle çok fazla çıktı alınan ofislerde kullanılması ile yüksek kalite sağlanır. Profesyonel olarak hazırlanan belgeler rahat bir şekilde yazdırılabilir. Ayrıca muadil toner kullanımı da mümkündür. Muadil kullanımı oldukça yaygın bir davranıştır. Gelişen son teknoloji ile artan kaliteleri dolayısıyla muadil tonerler orijinalleri kadar yüksek performans sağlanır.

Daha Ekonomik Kullanım Sağlayan Tonerler

Fotokopi tonerleri kolay yerleştirilebilir yapıya sahiptir. Bu şekilde fotokopi alanında uzman olunmasa dahi rahat bir şekilde tonerin yerleştirilmesi mümkündür. Tonerlerin kaliteleri yüksektir. Ayrıca toner kullanıldığında yüksek kalitede baskı alınabilir. Tonerlerin doldurulması için hazneleri bulunur. Bu şekilde uzun süreli kullanım avantajı sunarlar. Toner fiyatları kullanıcılara ulaşılabilir fiyatlar ile sunulur. Bu şekilde her kullanıcının verimli bir şekilde verilerinin basımlarının alınması sağlanır. Toner alınmadan önce fotokopi makinesine uygunluğuna dikkat edilmesi gerekir. İhtiyaca uygun muadil toner ya da doldurulan modeller tercih edilebilir. Ayrıca ekonomik kullanım avantajı bulunan baskı maliyetinin azalmasına avantaj sağlar. Kullanıcılar tonerlerini toner tozları ile doldurularak kullanılabilir. Kyocera toner tozu ile kullanılan tonerler uzun süre kullanım avantajı sunar. Ekonomik fiyatları ile tercih edilecek fotokopi tonerleri yüksek performans sağlar ve binlerce baskı alınması sağlanır.

book Blog & Haberler

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı