Kartuş Nerede Satılır?

Yazar:
Tarih:

Kartuş Nerede Satılır?

Her ne kadar tonerli yazıcılar olsa da bunun yerine kartuş kullanan hâlâ pek çok kişi vardır. Kartuş nerede satılır, nasıl temin edilir onlar için oldukça büyük bir önem taşır. Çünkü bunlar bittiği zaman yazıcının kullanılmaya devam edebilmesi için yenilenmesi gerekir.

Kartuş aynı zamanda “yazıcı mürekkebi” olarak da isimlendirilir. Renkli ve Siyah-beyaz olmak üzere iki farklı renkte bulunmaktadır. Teknoloji temel olarak bilgisayara girilen verileri kâğıt üzerine aktarmada kullanılır. Yazının rengi ise bilgisayar üzerinden belirlenmektedir.

Eğer kartuş bitmişse ya da bir problem varsa, bilgisayar veya yazıcı üzerinden bu uyarı halinde gelir. Yazıcıda kartuş nerede bulunur diyorsanız DCP Toner hem orijinal hem de muadili kapsamında size pek çok uygun seçenek sunmaktadır. Bunların her birini inceleyebilir, aralarından kendiniz ve cihazınız için en uygun olana karar verebilirsiniz.

Kartuş Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Özellikle ilk kez yazıcı kullanan kişiler kartuşun nasıl bittiğini ya da ne zaman biteceğini de bilmek ister. Kartuşların bittiği yazının nasıl çıktığından kolay bir şekilde anlamak mümkündür. Eğer mürekkep bir süre sonra verimli performans göstermiyorsa; yazıların bazı yerleri silik, net değilse ve mürekkep sönük görünüyorsa bu kartuşun azaldığını ya da bittiğini gösterir.

Buna karşılık kartuşunuzun ne zaman biteceğini söylemek mümkün değildir. Çünkü alınan bir kartuşun ne zaman biteceği onu ne sıklıkla kullanacağınıza bağlı olarak değişir. Temel olarak sık sık kullanılan bir kartuş daha çabuk bitme eğilimindedir; ancak o kadar yoğun olmayan, nadir kullanımlar yapıyorsanız çok daha uzun süre dayanması beklenebilir.

Kartuş Markaları Nelerdir?

Bugün kartuş imalatı yapan farklı firmalar yer almaktadır, bunların hepsini ihtiyaçlarınız ve cihazınız ölçüsünde incelemeniz mümkündür. DCP Toner size,

Yazıcıda kartuş nerede bulunur diyorsanız DCP Toner tarafından size sunulan tüm bu seçeneklere bakabilir, aralarından kendinize göre bir karar verebilirsiniz.

Kartuş Modelleri Neler?

Günümüzde insanların kullanımına farklı yazıcı modelleri sunulduğu için kartuş modelleri de büyük bir farklılık göstermektedir. Bir markanın iki farklı ürünü değişik model kartuş kullanabilir. Kartuş nerede satılır diyorsanız, DCP Toner bunu göz önünde bulundurarak size birbirinden farklı ürünleri sunmaktadır:

 • HP 704 Renkli Kartuş CN693AE
 • HP 704 Siyah Kartuş CN692AE
 • Canon PG-46 Siyah Kartuş
 • Canon CL-56 Renkli Kartuş
 • Canon PG-510BK Siyah Kartuş
 • HP CZ102AE 650 Renkli Kartuş
 • HP CZ101AE 650 Siyah Kartuş
 • Canon PG-540BK & CL-541 Kartuş Seti
 • Canon PG-84 Siyah Kartuş
 • Canon PG-540BK Siyah Kartuş
 • HP F6V24A 652 Renkli Kartuş
 • Canon PG-46 & CL-56 Orijinal Kartuş Seti Fotoğraf Kağıdı Hediye
 • Epson C13T67324A T6732 Mavi Kartuş Mürekkebi
 • Epson C13T00S24A 103 Mavi Mürekkep Şişesi

Bu ve diğer tüm modelleri ile DCP Toner, yazıcıda kartuş nerede bulunur diyenler için uygun pek çok olanak, seçenek sunmaktadır.  Tüm bunları https://dcptoner.com/muadil-toner linkine giderek hızlı bir şekilde görmeniz mümkündür.

Hangi Kartuş Tercih Edilmeli?

Peki DCP Toner’in bu ve diğer seçenekleri arasından hangisini tercih etmelisiniz? Kartuş nerede satılır diyorsanız DCP Toner size gerek orijinal gerekse muadili kapsamında pek çok seçenek sunar.

Belirttiğimiz üzere her yazıcı farklı kartuş kullanabilir. Bu bakımdan kartuş seçenekleriniz her zaman yazıcı modelinize göre olmalıdır. Dolayısıyla herkes için standart olarak tavsiye edilen kartuşlar yer almaz. Eğer farklı seçeneklerimizi incelerseniz, bunların içinden size en uygun olanlarını hızlı biçimde keşfetmeniz mümkündür. Yazıcı ile kartuş modelinin her zaman uyum sağlaması gerektiği unutulmamalıdır.


Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

book Blog & Haberler

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı