Detaylı Filtre

Baskı Rengi
Çift Taraflı Baskı
Bağlantı Özellikleri
Aylık Baskı Kapasitesi
Kağıt Boyutu
Baskı Çözünürlük
Kullanım Tipi
Baskı Hızı
Markalar
Stok Durumu

Lazer Yazıcı


Lazer yazıcılar renkli lazer yazıcı modelleri gibi çeşitleri ile dikkatleri üzerine çekiyor ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Lazer yazıcılar gelişen son teknoloji ile oraya çıkarılmıştır. Diğer modellerine göre daha küçük boyutlarda pratik kullanım sağlar. Bilgisayar içerisinde oluşturulan dosyaların kâğıt üzerine aktarılması sağlanır. Dijital ortamda saklanan verilerin aktarılması ve yazdırılması işlemleri çok hızlı ve pratik bir şekilde yapılır. Diğer yazıcılara göre çok hızlı olmaları açısından lazer yazıcı modelleri tercih edilir. Lazer yazıcılar farklı üreticiler tarafından farklı modeller şeklinde üretilir. Bu nedenle farklı teknik özellikleri bulunur. Normal tip yazıcılara göre teknik özelliklerinde farklılık bulunur. Normal tip yazıcılara göre farklı özellikleri sayesinde farklı işlemlerin yapılması için kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Lazer Yazıcı Nedir?

Lazer yazıcı bilgisayar ve diğer dijital aletlerin içerisinde oluşturulan belgelerin ve görsellerin kâğıt üzerine aktarılmasını sağlar. Lazer teknolojini kullandıkları için diğer yazıcı eşitlerinden ayrılır. İçerisinde bulunan drum sistemi diğerlerinden farklıdır. Drum sistemleri negatif yükteki silindire sahiptir ve ileri geri olacak şekilde lazer ışınlar üretir. Farklı frekansların görüntülenmesi sağlanır. Diğer yazıcı modellerine göre daha kaliteli metin ve grafiklerin alınabilmesi sağlanır. Diğer büyük yazıcı modellerine göre daha patik kullanım avantajı sağladığı için ev, iş yeri ve daha pek çok farklı alanda kullanılır. Ayrıca sessiz bir şekilde çalışma imkânı vardır.

Lazer yazıcılar renkli ve renksiz çıktılar elde edilmesini sağlar. Diğer yazıcı modellerine göre daha hızlı bir şekilde sayfaların yazılması sağlanır. Yazıcı modelleri kartuş ve toner ile kullanılır. Lazer yazıcı çeşitleri ismi lazer tabancalardan gelir. Seri şekilde baskı yapılabilmesi açısından fonksiyonel lazer yazıcı çeşitleri bulunur. Hp lazer yazıcı modelleri ihtiyaca yönelik bası yapılabilmesini sağlar.

Lazer Yazıcı Fiyatları

Lazer yazıcı fiyatları üretim şekilleri, donanımları ve teknik özellikleri gibi özellikler ile değişim sağlar. Örnek verilmesi gerekirse samsung lazer yazıcı diğer markalara göre farklı donanımlara sahiptir. Bu şekilde kullanılan uygun bir tonerle kâğıt kullanımında %20 oranında tasarruf sağlayabilir. Lazer yazıcıları hızlı kopyalama, toner kartuşu ile kullanım gibi avantajlar sunar. Ayrıca fotokopi, fax ve tarama gibi işlemler yapılabilir. USB bellek ile yönlendirilme avantajı da sunulur.

Lazer yazıcılar içerisinde mikro işlemciler bulunur ve çeşitli renklerde baskı yapmaları sağlanır. Renkli baskı yapılabilmesi için sunulan lazer yazıcılar diğerlerine göre daha yüksek fiyatlarda sunulur. Lazer teknolojisi lazer ışını tarafından drum ünitesinde gerçekleşir. Işınlar ünitede bulunan bazı noktalara eksi yük yükler ve ardından kâğıda yazılacak görüntünün oluşması sağlanır. En ucuz lazer yazıcı çeşidi siyah beyaz çıktı alınabilen modellerdir.

Lazer Yazıcı Toner

Lazer yazıcılar farklı modelleri ile kullanıcılara sunulur. Wifi ile kablosuz bir şekilde kullanılabilen wifi lazer yazıcı çeşitleri ya da tarama yapılabilen çeşitli modeller bulunur. Lazer yazıcılar kullanım rahatlığı sunar. Sayfa sayfa yazma yerine bütün sayfa yazılır ve hızlı ve pratik bir şekilde baskı işlemleri yapılabilir. Lazer yazıcıların doğru baskı işlemi yapabilmesi için içerisinde kartuş veya toner kullanılır. Plastik ve çeşitli pigmentler ile dijital ortamlarda bulunan görüntüler kâğıda aktarılır. Pigmentler renk detaylarının oluşturulmasını sağlar ve bu şekilde plastiğin ısınması ile pigmentler kâğıda tutunur.

Lazer yazıcılar için kullanılan toner kâğıt üzerinde keskin görünmesine yardımcı olur. Ayrıca baskı sırasında eşit ve canlı bir tonun yaratılması mümkündür. Lazer yazıcılarda tonere dikkat edilmesi gerekir. Baskıların kalitesini toner içerisinde bulunan parçacıklar etkilidir. Toner parçacıklarının eşit ve küçük boyutlarda olması ile kaliteli baskıların oluşturulması sağlanır. Toner kullanımı oldukça avantajlıdır. İçerisinde bulunan toner tozu bittiğinde doldurulabilir ve bu şekilde uzun süreli kullanım sağlanır. Ayrıca toner çeşitleri uzun süreli kullanım için üretilir. Toner ile kısa bir sürede baskı elde edilmesi sağlanır. Kısa süre içerisinde oldukça kaliteli baskılar elde edilir. Toner kullanıldığında net kalitesini bulunan baskılar oluşturulur. Ayrıca toner çeşitleri kullanıcılara uygun fiyatlar ile sunulur. Bu şekilde kullanıcılar istedikleri tüm belgeleri rahatlıkla elde edebilir. Canon lazer yazıcı için üretilen canon toner çeşitleri ile rahat bir şekilde kullanım mümkündür. Gelişen son teknoloji ile elde edilen lazer yazıcılar ile hızlı ve kaliteli bir şekilde baskıların oluşturulması sağlanır.

book Blog & Haberler

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı