Detaylı Filtre

Renk
Toner Türü
Chip
Markalar
Stok Durumu

  Muadil Toner


 • Muadil toner ihtiyaçlarınız için hoş geldiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte daha da yaygın hale gelen yazıcılar için orijinal tonerler ve Hp muadil toner gibi çeşitli muadil tonerler bulunur. Yazıcı ve fotokopi makinelerinden çıktı almak için tonerlere ihtiyaç duyulmaktadır. Farklı yazıcılar için kullanılabilen toner çeşitleri farklı özellikleri bünyelerinde bulundururlar. Yazıcı ve fotokopi makinelerinde bilgisayardan çıktı almak için gönderilen verinin kâğıt üzerine aktarılması için mürekkep gereklidir.

  Toner bu mürekkep ve toz karışımına verilen isimdir. Toner ile kâğıtlar üzerine yazı ve görsellerin aktarılması sağlanır. Tonerin içinde bulunduğu mekanizma ise kartuştur. Her yazıcının farklı kartuş kapasitesi bulunmasından dolayı toner çeşitleri artmaktadır. Ayrıca toner çeşitlerinin artması ile kendi markaları dışında farklı toner markalarına toner üretimi yapan markalarda bulunur. Bu markaların ürettikleri tonerlere muadil toner adı verilmektedir. Muadil tonerlerin kullanımında akıtma problemi gibi problemler ile karşılaşılmaz. Ayrıca uygun kapasiteye sahip yazıcılar ile kullanıldıklarında yüksek verim elde edilebilir.

  Muadil Toner Ne Demek?

  Peki muadil toner ne demek? Muadil toner ile bilgisayar üzerinden gönderilen verinin kâğıt üzerine aktarılması sağlanır. Orijinal tonerler ile aynı işlevi sağlar. Farklı markalar tarafından üretilmiş olmaları dolayısıyla muadil ismini alırlar. Muadil tonerler üretim aşamalarında farklı mekanizmalar için üretiliyor olmalarından dolayı çeşitlenir. Kartuşlu ve kartuşsuz olarak ikiye ayrılır. Kartuşsuz muadil tonerler tekrar doldurma özelliği olamayan mekanizmalar için üretilir. Ancak kartuşlu modeller ise tekrar doldurma özelliği bulunan mekanizmalar adına tasarlanır. Kartuşlu modeller daha yüksek fiyatlara sahip olsa da kartuşsuz modellere oranla daha uzun zamanlarda kullanım imkânları bulunur.

  Muadil toner çeşitleri marka farklarının yanında içerisine eklene toz ve mürekkep farkı dolayısıyla da çeşitlenirler. Muadil tonerler farklı renklere sahiplerdir. Kullanıcılara sunulan renkler arsında siyah, mavi, sarı, turuncu, kırmızı ve yeşil gibi renkler bulunur. Canon muadil toner gibi yazıcı ve makine ile uyumlu muadil tonerler tercih edildiklerinde oldukça yüksek performanslar sunabilir. Canon yazıcıları ile kullanıldıklarında yüksek kalitede çıktılar alınabilir.

  Muadil Toner Fiyatları

  Muadil toner fiyatları içerisinde bulunan mürekkep ve toz oranına ve kalitesine göre değişir. Ayrıca her yazıcının farklı toner kapasitesi bulunuyor olmasından dolayı farklı kartuş çeşidi tercih edilir. Bu nedenle toner fiyatlarında değişiklikler görülebilir. Muadil tonerlerin orijinal tonerlere göre daha az baskı kapasitesi olduğu düşünülmemelidir. Doğru tercihler yapıldığında yüksek baskı kapasiteleri bulunur. Ayrıca muadil tonerler orijinallerine oldukça benzerler. Kapasite olarak da yüksek verime sahiptirler. Ricoh muadil toner gibi uygun yazıcılara tercih edilen muadil tonerler 7 bin baskıya kadar kapasiteye sahiptir. Kapasitenin alınması için uygun bir yazıcı ile tercih edilmesi oldukça önemlidir.

  HP 106 Muadil Toner

  Hp 106a muadil toner gibi muadil tonerler ise bin sayfa kapasiteye kadar baskı yapabilmektedir. Bu gibi özellikleri ile fiyatlarında değişimler görülebilir. Ancak genel olarak muadil toner fiyatları kullanıcılara ulaşılabilir fiyatlarda sunulur. Bu şekilde sürekli toner alımı yapılması ve yüksek fiyatlara maruz kalınması engellenir. Muadil tonerlerin yazıcı markasına ve kapasitesine göre muadil toner seçimi oldukça önemlidir. Uyumlu olmayan muadil tonerlerden verim alınamayabilir. Hp 85a muadil toner hp markasına ait yazıcılar ile kullanıldığında maksimum verimin elde edilmesi mümkündür. Oldukça yüksek kaliteye sahip olmasından dolayı soluk çıktı gibi problemler ile karşılaşılmayacaktır.

  Toptan Muadil Toner

  Muadil toner kullanımı oldukça yaygındır. Bu nedenle bazı ofislerde ve işletmelerde toptan muadil alımı gerçekleştirilir. Toptan muadil toner satışı ile özel fiyatlardan yararlanmak mümkündür. Ayrıca toptan farklı muadil toner renkleri elde edilmesi sağlanabilir. Muadil tonerlerin yüksek performanslarından kesintisiz bir şekilde yararlanabilme imkânı elde edilir. Şirketler tarafından sıklıkla tercih edilir. Çoğu şirket içerisinde Canon markasına ait yazıcılar kullanım kolaylığı sağlamasından dolayı tercih edilir.

  Lazer yazıcılara olan ilgi ile tercih edilen Canon yazıcıları ile uyumlu çalışabilen crg737 muadil toner çeşidi ile yüksek verim alınabilir. Uyumlu seçimlerin yapılması her marka için gereklidir. Tonerlerin muadil olsa da yüksek performans sağlaması buna bağlıdır. Ayrıca lazer yazıcıların verimli çalışabilmesi ve uzun süreli kullanabilmesi açısından da uyumlu tonerlerin seçilmesi gereklidir. İthal muadil toner sınıfında olan crg737 toneri gibi tonerler ile başarılı çıktıların elde edilmesi sağlanır. Toptan bir şekilde alımlarda sunulan kampanyalı fiyatlar ile uzun süreli kullanım avantajı sunulur.

  Muadil Toner Markaları

  DCP Toner ülkemizde satışta olan tüm yazıcı ve fotokopi markalarının muadil tonerlerini bulabilmeniz mümkündür. dcptoner.com'da gözüken ürünlerin stokları sürekli güncellenmektedir. Hangi marka muadil tonerleri bulacağınızı sıralamak istersek bu liste epey uzun olacaktır; HP muadil toner, Brother muadil toner, Kyocera muadil toner, Oki muadil toner, Canon muadil toner, Lexmark muadil toner, Ricoh muadil toner, Xerox muadil toner, Samsung muadil toner, Epson muadil toner, Pantum muadil toner ve Panasonic muadil toner. Bazı muadil toner modelleri:
  •    Cf217a muadil toner
  •    Tn 1040 muadil toner
  •    Canon muadil toner
  •    Cf283a muadil toner
  •    Samsung muadil toner
  •    Hp 1018 muadil toner
  •    Hp 1020 muadil toner
  Şeklindedir. Gördüğünüz gibi stok yelpazemiz oldukça geniştir. Tüm tonerler sıfır ambalajında ve üretim tarihleri bakımından taze tonerlerdir. Tonerlerin raf ömürleri ortalama iki yıldır, sıradan toner markaları son tüketim tarihleri yaklaşan ve geçen ürünleri satışa sunmaktadırlar. DCP Toner asla tüketim tarihi geçmiş tonerlerin satışını yapmamaktadır.

  Tüm muadil tonerlerimiz üretim aşamasında tamamen dolu bir şekilde üretilir. Sıradan muadil tonerlerde tam kapasite doluluk bulamayabilirsiniz. DCP Toner'in muadil tonerleri orijinal toner kalitesinde baskılar almanızı sağlar ve yine aynı şekilde orijinal toner baskı kapasitesine ulaşmanızı sağlayarak baskı maliyetlerinizde yüksek tasarruf etmenizi sağlar.

  HP Muadil Toner

  HP yazıcı kullanan tüketicilerin büyük bir bölümü toner giderlerini düşürme amacıyla muadil toner tercih ediyor. Siz de hem net baskılar almak, hem yüksek baskı kapasitesine ulaşmak istiyorsanız kaliteli hp muadil toner tercih etmelisiniz, bunun için en doğru adreslerden biri DCP Toner'dir. Sıradan muadil tonerler ile aynı fiyata, yüksek kaliteli hp muadil toner kullanacaksınız. En çok tercih edilen yüksek kaliteli HP 12A muadil toner detaylarını paylaşalım.

  HP 12A Muadil Tonerin özellikleri

  HP yazıcınız ile %100 tam uyumludur, toner tanımama hatası almazsınız. Yuvaya oturmasında sorun olmaz, baskı renklerinde bulanıklık olmaz, orijinal toner kadar net baskılar alırsınız. HP 12A muadil toner orijinal kalitesine denktir ve yüzde yüz kullanıcı memnuniyeti için çalışıyoruz. yüzde 5 baskı yoğunluğu ortalamasında çıktı aldığınızda 2.000 sayfa baskı kapasitesine ulaşırsınız.

  HP 12A muadil tonerin uyumlu olduğu yazıcı modellerinin listesini burada bulabilirsiniz: HP LaserJet 1010, HP LaserJet 1012, HP LaserJet 1015, HP LaserJet 1018, HP LaserJet 1020, HP LaserJet 1020 Plus, HP LaserJet 1022, HP LaserJet 1022n, HP LaserJet 1022nw, HP LaserJet 3015 All-In-One, HP LaserJet 3020 All-In-One, HP LaserJet 3030 All-In-One, HP LaserJet 3050, HP LaserJet 3052, HP LaserJet 3055, HP LaserJet M1005 MFP, HP LaserJet M1319 ve HP LaserJet M1319f MFP model hp yazıcılar ile uyumlu tonerdir.

book Blog & Haberler

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı