Alt Kategoriler

Detaylı Filtre

Renk
Toner Türü
Markalar
Stok Durumu

Orijinal Toner


Orijinal toner yazıcıların kendi markalarında kullanılabilen yazıcı toneri çeşitlerine verilen isimdir. Canon, Samsung, Epson gibi markalar kendi marka lazer yazıcıları için yazıcı toneri üretir. Kendi markalarıyla rahat bir şekilde kullanılan toner çeşitleridir. Orijinal tonerler muadil toner çeşitlerine göre daha yüksek fiyatlarda kullanıcılara sunulur. Ancak uyumlu yazıcı ile çalıştırıldıklarında yüksek kalitelerde çıktı alınması sağlanır.

Özellikle görsel çıktılarında en yüksek verimin alınması sağlanır. Bu amaçla profesyonel ekipler tarafından üretilir. Orijinal tonerler üzerinde orijinal olduklarına dair semboller bulunur. Ancak son zamanlarda sahtekârlığa başvuran kişiler tarafından orijinal toner olarak satılan ve orijinaline benzeyen tornetlerin piyasa içerisinde görülmesi mümkündür. Bu noktada dikkatli olunması gereklidir. Yazıcıların orijinal tonerler ile çalıştırılması sonucunda uzun süreli kullanım oranlarında düşüş yaşanabilir.

Orijinal Toner Nasıl Anlaşılır?

Orijinal tonerin anlaşılması ve sahtekârlığa maruz kalınmaması için bazı önemli noktalar bulunur. Hp orijinal toner gibi orijinal tonerlerin üzerinde üretici firmaya ait bir holografik güvenlik etiketi bulunur. Bu noktada orijinal kartuşların sonradan doldurulup orijinal diye satılmasının önüne geçilebilir. Canon orijinal toner üzerinde daha önce açılmayan aparatlar bulunur. Orijinal olup olmadığı tonerin açılmış olmasından anlaşılabilir. Koruma aparatlarına dikkat edilmesi ve kutunun açılıp açılmadığına bakılması ile sahtekârlığa maruz kalınması engellenebilir.

Orijinal toner fiyatları diğer muadillerine göre daha yüksek fiyatlarda satılır. Bu nedenle bir ürünün orijinal olup olmadığını anlayabilmenin bir diğer yolu da piyasa içerisinde fiyat araştırması yapmaktır. Samsung orijinal toner gibi tonerlerin güvenilir firmalardan satışları gerçekleştirilir. Bu noktada sahte toner olup olmadığı satıcıdan da anlaşabilir. Güvenilir internet sitelerinden yapılan alışverişlerde müşteri hizmeti desteği gibi birçok destek bulunur ve herhangi bir problemde kullanıcının problemi çözümlenir.

Orijinal Toner Fiyatları

Yetkili yazıcı markaları tarafından üretilen orijinal tonerler muadil tonerler ile kıyaslandığında daha yüksek fiyatlarda kullanıcılara sunulur. İçerisinde kullanılan toz ve mürekkep kaliteli olarak seçilir. Ayrıca akıtma gibi problemler ile karşılaşılmaz. Kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına üretilir. w1106a hp 106a siyah orijinal lazer toner gibi toner çeşitleri kaliteli baskılara ve etkileyici performansa sahiptir. Bu nedenle yüksek fiyatlarda bulunabilir. Ancak özellikle doldurulabilen kartuş modellerinin fiyatlarında yüksek meblağlar görülmektedir.

Doldurulabilir olmaları dolayısıyla uzun süreli kullanım avantajları bulunur. Doldurulamayan çeşitleri ise yüksek baskı kapasitesi ile muadil tonerlere göre yüksek verim alınmasını sağlar. Uzun süreler boyunca kesintisiz kullanım imkânı sunulur. Ekonomik olmalarını sağlayan nokta mürekkebin kalitesinden kaynaklıdır. Muadil toner içerisinde bulunan mürekkep kalitesi orijinallere göre daha düşüktür. Bu nedenle orijinal tonerlerde daha yüksek fiyatlar görülür. Canon 731 orijinal toner için verilen fiyatın karşılığı tam olarak alınabilir. Bu noktada uygun yazıcı ile kullanımında uzun süreler boyunca kaliteli çıktılar elde edilir. Görsellerde dahi aranan verimin sağlanması mümkündür.

Orijinal Toner Avantajları

Orijinal tonerler yazıcıların kendi markaları tarafından yazıcıya ne uygun şekilde üretilir. Bu nedenle orijinal toner kullanımı sırasında yazıcı için herhangi problem oluşmaz. Ayrıca yazıcı için oldukça uygundur. Yazıcı ile kullanımında yazıcın ömründe kısalma görülmez. Ancak hp ce285a orijinal toner yerine tercih edilen muadili kullanıldığında yazıcının uzun ömürlü kullanımı yavaş yavaş engellenmeye başlar. Orijinal tonerler oldukça avantajlıdır. İçerisinde kullanılan mürekkepler yüksek kaliteye sahiptir. Bu noktada hiçbir muadil toner orijinal toner ile elde edilen baskı kapasitesine sahip değildir. Muadil tonerler orijinal tonerle tıpatıp benzer şekilde üretilir. Ancak muadil toner kullanımında yazıcının arızalanması ya da zarar görmesi gibi durumlar ile karşılaşılabilir. Ayrıca bazı muadil tonerler içerisinde görülen akıtma problemi sonucunda yüksek verimin alınası engellenir. Ancak orijinal toner çeşitleri uzun süreli kullanımlara dahi baskı kalitesini engelleyecek bir akıtma problemi yaratmaz.

En yüksek verimin elde edilmesi için üretilen orijinal tonerlerin kullanımında o yazıcı ile uyumlu olup olmayacağının araştırılmasına gerek duyulmaz. Orijinal tonerler ile uzun süre ilk günkü gibi çıktı ve çok fazla sayfa çıktı alınabilir. Ancak muadil tonerlerin kullanımında tonerin bitmesine yaklaştığı zamanlarda ilk günkü kalitede çıktıların alınması mümkün değildir. Muadil tonerler ile alınan çıktılarda soluk kısımlar ve birikinti bulunan kısımlar görülebilir. Orijinal tonerler diğerlerine göre daha yüksek fiyatlarda kullanıcılara sunulsa da en yüksek verimin alınması için tercih edilmeleri gereklidir.

book Blog & Haberler

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı