Alt Kategoriler

Detaylı Filtre

Renk
Ribbon Türü
Markalar
Stok Durumu

Ribon


Oki yazıcı şerit fiyatları ile kullanıcıların dikkatlerini üzerine çeker. Yazıcı şeritleri yazıcılar için oldukça önemlidir. Teknolojinin gelişmeye başlaması ile günlük hayatta, ofislerde ve pek çok alanda yazıcılar kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Yazı çeşitleri lazer, papatya çarklı, mürekkep püskürtmeli ve bunun gibi çeşitlere sahiptir. Bilgisayar ya da daha farklı teknolojik aletler içerisinde oluşturulan bilgilerin kâğıt üzerine aktarılması için yazıcılar üretilir.

Teknik donanımlar ile kullanıcıların dikkatlerini üzerlerine çekerler. Nokta vuruşlu yazılar en eski kullanılan çeşitlerden bir tanesidir. Bu nedenle halen kullanım rahatlığı ve pratikliği sunar. Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen nokta vuruşlu yazıcılar içerisinde daha fazla sayfaya istenilen belgesinin çıkartılabilmesi için şeritler bulunur. Şeritler ile daha fazla sayfaya istenilen belgelerin çıkarılması sağlanır.

Yazıcı Şeridi Nedir?

Yazıcı şeridi özellikle nokta vuruşlu yazıcılar için önem arz eder. Hemen hemen her işyerinde bulunan ve daha pek çok alanda kullanım kolaylığı sağlayan nokta vuruşlu yazıcıların çalışma performansını etkileyen nokta yazıcı şeritleridir. Nokta vuruşlu yazıcılar içerisinde bulunması gereken en önemli mekanizmalardan bir tanesidir. Nokta vuruşlu yazıcılar baskı kafasında yer alan iğnecikler ile çalışırlar. Bu noktada baskı işlemi mürekkepli şeritler ile yapılmaktadır.

Bilgisayar üzerinden yazıcıya yönlendirilen belgenin yazıcı içerişinde bulunan kâğıtlara aktarılmasını sağlar. Bu nedenle nokta vuruşlu yazıcılar içerisinde bulunması hayati önem arz eder. Cihazla uyumlu yazıcı şeridi ile alınan tüm çıktıların kaliteli olması sağlanır. Ayrıca kaliteleri markalardan tercih edilmesi ile diğer yazıcılara oranla hatasız çıktıların elde edilmesi sağlanır.

Tüm Nokta Vuruşlu Yazıcılarda Kullanılabilen Yazıcı Şeritleri

Yazıcı şerileri ile bilgisayardan komut verilmesi sonucunda mürekkepli bezin baskı iğnelerinin vuruşları ile istenilen belgenin kâğıda geçirilmesi sağlanır. İstenilen belge ya da resim kolay bir şekilde kâğıda aktarılabilir. Piyasa içerisinde sıklıkla kullanılan ve ihtiyaçları karşılayabilen Oki yazıcı şeritleri neredeyse tüm nokta vuruşlu yazıcılar ile uyumludur. Bu nedenle sıklıkla tercih edilir. Nokta vuruşlu yazıcıların son model yazıcılara oranla daha fazla baskı yapabiliyor olmasından dolayı tercih edilirler. Panasonic muadil şerit gibi yazıcı şeritleri ile yüksek kalitelerde baskılar alınabilmektedir. Yazıcı şeritleri yazıcıların olmazsa olmazlarıdır.

4 Milyon Karaktere Kadar Baskı Alınabilen Yazıcı Şeritleri

Oki 5520 muadil şerit gibi Oki yazıcı şeritleri farklı çeşitleri ile kullanıcılara sunulur. Oki 3320 orijinal şerit en sık tercih edilen yazıcı şeritleri arasında bulunur. Kullanıcıların bulundukları alanlarda tüm baskılarını yapabilmeleri sağlanır. Ayrıca neredeyse tüm yazıcı tipleri ile uyumludur. 3320 toneri dışında tercih edilen bir diğer şerit ise Oki 1120 orijinal şerit modeldir. Nereyse 4 milyon karaktere kadar baskı yapma kapasitesi bulunur. Ayrıca sonuna yaklaştığında dahi ilk günkü kaliteyi sağlayabilir. 3320 ve 1120 yazıcı şeritleri yazıcı üreticileri tarafından üretilmiştir. Bu nedenle yazıcılar ile kolay bir şekilde çalışabilirler. Ayrıca makinenin ömrünün uzatılması sağlanır.

Yüksek Baskı Kalitesine Sahip Yazıcı Şeritleri

Epson muadil şerit modelleri diğer yazıcı şeritlerine göre daha hafif olmaları ile öne çıkar. İnce ve uzun zarif tasarımları vardır. Epson lx 350 muadil şerit gibi modelleri ile kullanıcılara kolay kullanım imkânı sunulur. 4 milyon karaktere kadar kullanım imkânı sunulur. Serin ve kuru alanlarda muhafaza edildiklerinde kullanım ömürleri uzar. Ayrıca yüksek baskı kalitesini de bünyelerinde bulundururlar. Her nokta vuruşlu yazıcı ile uyum sağlayabilirler. Ev ve iş yerlerinde rahat kullanım imkânı sunulur. Karton bir kutu içerisinde bulunan Epson yazıcı şeritleri kullanım talimatları ile beraber kullanıcılara sunulur. Bu şekilde doğru kullanım imkânı vardır. Yazıcı şeritleri yüksek baskı kalitesine sahiptir. Ancak doğru kullanılması ve uygun muhafaza koşullarında saklanması önemlidir.

Orijinal Şeritler Kadar Başarılı Muadil Yazıcı Şeritleri

Orijinal yazıcı şeritleri yazıcı üreten markalar tarafından üretilmektedir. Bu noktada bir yazıcı içerisinde bulunması gereken tüm detaylar ele alınmaktadır. Ancak muadil yazıcı şeritleri ise yazıcı üretmeyen markalar tarafından üretilir. Yan sanayi olarak kullanılan Oki muadil şerit gibi muadil şeritler orijinal şeritler kadar başarılı performans gösterebilir. Profesyonel ekipler tarafından yapılan muadil şeritler ekonomik açıdan daha uygun fiyatlarda kullanıcılara sunulur. Oki 3320 muadil şerit orijinal şeride göre daha uygundur. Yazıcılara zarar vermemesi için tasarlanan muadil şeritler yüksek kalitede baskı yapabilir. Ancak yazıcılar için üretilen orijinal şeritler kullanıldığında yazıcıların daha yüksek performans göstermesi ve daha uzun süreli kullanılmaları mümkündür.

book Blog & Haberler

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı