Alt Kategoriler

Detaylı Filtre

Markalar
Stok Durumu

Toner Tozu


Toner tozu yazıcı kartuş içerisindeki parçaların çalışması sonucunda bilgisayardan yollanan verinin kâğıt üzerine aktarılması için kullanılan etkili malzemelerden bir tanesidir. Tozun kalitesinin anlaşılması için tanelerinin büyüklüğüne bakılması yeterlidir. Toner tozu içerisinde bulunan tanelerin çaplarının birbirine yakın olması ile ne kadar kaliteli olduğu anlaşılır. Büyük parçalara sahip taneler bulunduğunda geniş yolu engellendiği için baskı sırasında istenilen verim alınamaz.

Özellikle lazer yazıcılarda kullanılan toner tozu fotokopi makinelerinde de kullanılabilir. Kömür tozuna benzeyen bir yapısı vardır. Fiziksel görüntüsüne önem verilen toner tozu içerisinde 30 farklı kimyasal madde barındırır. Ancak en fazla bulunan madde karbon elementidir. Bu nedenle toner tozunun solunmaması oldukça önemlidir. Ayrıca toner tozuna parlak bir görünüm vermek için balmumu kullanılır. Kâğıt üzerinde istenilen baskının oluşması için ise reçine maddesi bulunmaktadır. İçerisinde bulunan farklı kimyasal maddeler sağlığa ve çevreye en az zararın verilmesi adına profesyoneller tarafından denetlenir. Ancak her durumda dikkatli kullanılması gereklidir. Fazla toner tozuna maruz kalınmamasına toner açıldıktan sonra toz toner boşluğunun süpürge ile temizlenmesine önem verilmedir.

Çıktı Almanızı Kolaylaştıran Kaliteli Toner Tozu

HP toner tozu gibi kaliteli toner tozları sağlığa ve çevreye en az zararın verilesi adına profesyoneller tarafından üretilir. Ancak doğal ve kaliteli olan üretimler dışında yapılan üretimler özellikle kişilerin baskı alırken sağlığına zarar verebilir. Ayrıca çevreye de oldukça zararlıdır. Bu nedenle güvenilir internet siteleri üzerinden toner tozu alımları yapılmalıdır. Her marka yazıcı için ayrı toner tozu üretilir. Bu noktaya dikkat edildiğinde yüksek kalitede kullanım avantajı vardır.

Brother toner tozu sadece Brother uyumludur. Diğer yazıcı tipleri ile en yüksek verimin alınması zordur. Her marka için özel üretilmesinden dolayı farklı bir toner tozunun tercih edilmesi ile yazıcının bozulması ihtimali vardır. Özellikle eski tipte olan toner tozlarından da uzak durulması önemlidir. Son teknoloji ile üretilen yazıcılar eski tip toner tozları ile uyumlu çalışmazlar. İçerisinde bulunan drum ünitesi ve kartuş yapıları eşleşmez. Toner tozları uzun süreli kullanım avantajı sunan ürünlerdir ve oldukça kalitelidir. Ancak doğru kullanılmaması durumunda verim alınma ihtimali oldukça düşer.

Toner Tozu Dolumu Nasıl Yapılır?

Çeşitli renklerde tercih edilebilen toner tozları arasında en sık kullanılan siyah toner tozudur. Yeni tonerin aranan kalitede ve makineye uygun seçilmesi oldukça önemlidir. Makine içerisinde arızaların oluşmaması için kaliteli toner tozu seçimi yetkili satıcılardan yapılabilir. Toner tozu doldurma işlemi ile eski tonerin kullanılması mümkündür. Orijinal tonerlerin yüksek fiyatlarından dolayı sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Bir tonerin kapasitesi ortama 50 gramdır ve bir kilogram toner toz ile 20 kere tonerin doldurulması mümkündür.

Tonerlerin oldukça hassas parçaları olmasından dolayı toner dolum işlemine epey dikkat edilmesi gereklidir. En küçük parçaya zarar verilmesi durumunda yeni bir tonerin alınması gerekecektir. Kyocera ile uyumlu Kyocera toner tozu dikkatli bir şekilde doldurulabilir. Bu şekilde uzun süre daha tonerin kullanılması mümkündür. Ayrıca tasarruf edilmesi sağlanır. İlk defa toner tozu dolum işleminde bir uzmana danışılması tavsiye edilir. Küçük bir parçanın dahi hasar görmemesi önemlidir.

Toner Tozu Avantajları Neler?

Orijinal toner fiyatları neredeyse yazıcıların üçte ikisi fiyata sahiptir. Bu nedenle toner tozu kullanımı yaygınlaşmıştır. Tasarruf edilmesi açısından oldukça avantajlıdır. Tonerlerin belirli bir kapasite baskı yapabilmesi sonucunda atılması bu şekilde önlenebilmektedir. Samsung toner tozu ile doldurulan bir Samsung toneri uzun süre daha aynı kapasite ile çalışabilmektedir. Kullanıcılar ilk doldurma işleminde zorluk yaşaması oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Tonerler özel bir şekilde üretiliyor olması dolayısıyla pratik bir şekilde doldurma işlemi ilk seferde yapılamayabilir. Ancak uzman bir kişiye danışılmasının ardından pratik dolum işleminin yapılması mümkündür.

Toner tozu fiyatları tonerlere göre daha düşüktür. Ayrıca daha yüksek gramajlar ile satılır. Bu şekilde tonerlere doldurulan tozlar sonucunda uzun süreli kullanım avantajı bulunur. Tonerlerin kapasitelerinin çok küçük olması dolayısıyla birkaç yıl toner alışverişi yapılmasına ihtiyaç duyulmaz. Toner tozu uygun fiyatları ile dikkatleri üzerine çekse de yetkili satıcılar tarafından satılan ürünlerin tercih edilmesine dikkat edilmelidir. Yazıcı markası ile uyumlu toner tozu tercihi yapıldığında toner ile alınan yüksek verimin alınması mümkündür.

book Blog & Haberler

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı