Detaylı Filtre

Baskı Rengi
Çift Taraflı Baskı
Bağlantı Özellikleri
Aylık Baskı Kapasitesi
Kağıt Boyutu
Baskı Çözünürlük
Kullanım Tipi
Baskı Teknolojisi
Tarama Türü
Tarama Çözünürlük
Tarama Boyutu
Baskı Türü
Çözünürlük
Tarama Özelliği
Dia-Negatif Tarama
Renk Derinliği
Yazıcı Metodu
Kopya Sayısı
Baskı Hızı
Markalar
Stok Durumu

Yazıcı


Yazıcı; yapılan son teknolojiler ile siyah ve renkli yazıcı modelleri öne çıkmaya ve tercih edilmeye başlamıştır. Yazıcı modelleri son yıllarda her evde ve ofiste kullanılan teknolojik aletler arasında yer alır. Bilgisayar ya da telefon, tablet gibi diğer teknolojik ürünlerde oluşturulan belgeler ve görsellerin kâğıda aktarılması için yazıcı çeşitleri kullanılır. Yıllar öncesinde kullanılan daktilonun son teknoloji ile geliştirilen modellerdir. Bilgisayar ekranı içerisinde istenilen belgenin kâğıt üzerinde somut hale gelesi sağlanmaktadır. Ayrıca yazıcı modelleri istenilen şekilde belgenin ele alınmasını sağlar.

İçerisinde kullanılan yüksek teknoloji ile oldukça kaliteli baskılar yapılmaktadır. Bilgisayar ya da diğer tüm teknolojik ürünler ile kullanılabilen yazıcı modelleri sadece bir USB kablosu ile rahat kullanım avantajı sağlamaktadır. Son zamanlarda üretilen yazıcı modellerinde faks çekme özelliği, USB bellek ile kullanılabilme ve hafıza kartı gibi özellikler de bulunur. Bu özellikler ile hızlı bir şekilde baskı alınabilir.

Yüksek Hassasiyet Gerektiren Kullanımlar İçin Sunulan Yazıcı Modelleri

Samsung yazıcı gibi lazer yazıcı modelleri son teknoloji ürünleri arasında yer alır. Yüksek hassasiyet gerektiren işlemlerde kaliteli baskılar ortaya çıkarır. İçerisinde bulunan lazerler ile toner kullanımı sonucunda belgenin kâğıda dökülmesi sağlanır. Hp yazıcı modelleri lazer yazıcı modelleri arasında öne çıkar. Bilgisayardan yazıcıya aktarılan veriler fotokopi makinesi gibi lazerler tarafından ısıtılan toner parçacıkları ile kâğıda dökülür. Lazer yazıcılar ile eski modellere göre bazı farklar bulunur. Renkli çıktı alınabilmesinin yanında toner tasarruf modu bulunan modeller de bulunur. Fotokopi çekilebilir ve tarama yapılabilir. Nokta vuruşlu yazıcı modellerine göre daha hızlı çıktı alınabilme avantajını bünyesinde bulundurur. Son teknoloji kullanılıyor olmasından dolayı lazer yazıcı fiyatları diğer modellere oranla daha yüksek fiyatlarda sunulabilir. Lazer yazıcı içerisinde bulunan tonerden dolayı tonerli yazıcı olarak da kullanıcılara sunulabilir.

Belirli Bir Kitleye Hitap Eden Yazıcılar

Nokta vuruşlu yazıcı modelleri son modeller çıktıktan sonra kullanım olarak düşmüş olsa da belirli bir kitleye hitap eder. Ayrıca kaliteli baskıların alınmasını sağlar. Banka, muhasebe gibi alanlarda kullanılır ve daha yüksek baskı avantajı sunar. Dayanıklı ve uzun ömürlü yazıcılardır. Ayrıca seri baskı yapılabilir. İçerisinde yazıcı kartuşu kullanılır. Epson yazıcı modelleri nokta vuruşlu yazıcılar arasında dikkat çeker. Enerji tasarrufu sağlanmasını yanında fatura ve dekont gibi evrakların hızlı bir şekilde alınması sağlanır. İğneler ile çalışan yazıcılar yazıcı şeritleri aracılığıyla kolay bire şekilde kullanılabilir. Ev içerisinde kullanıma uygun olmayan nokta vuruşlu yazıcılar bakanlık ve devlet daireleri gibi alanlarda kullanılır. Lazer özelliği bulunan HP yazıcı fiyatları ile karşılaştırıldığında nokta vuruşlu yazıcılar daha uygun fiyatlarda kullanıcılara sunulur.

Sessiz Çalışma Özelliği Bulunan Yazıcı Çeşitleri

Inkjet adıyla kullanılan mürekkep püskürtmeli yazıcılar nokta vuruşlu yazıcı modelleri gibi modellere göre daha sessiz çalışır. Bilgisayardan alınan veri sinyaline göre elektronik uçlar ile mürekkep püskürtme işlemi yapılır. Cihaza takılan kartuşlar ile baskı alınması mümkündür. Ev içerisinde rahat bir şekilde kullanılabilir. Lazer yazıcılar içerisinde bulunan son teknolojiler ile tercih edilirken mürekkep püskürtmeli yazıcılar teknolojin tüm evrelerini barındırır. Görsellerin baskılarında oldukça avantajlıdır. Ayrıca kompakt tasarımlara sahiptir. Amatör kullanım ya da profesyonel kullanımlar için de oldukça uygundur.

Canon yazıcı gibi tercih edilen mürekkep püskürtmeli yazıcı modelleri maliyetsiz bir başlangıç avantajı sunar. Önceden ısınmaya ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde baskı alınabilir. Lazer yazıcı fiyatları ile karşılaştırıldığında kartuş fiyatlarının pahalı olması öne çıkar. Ayrıca sürekli kullanılmadığında kartuş içerisindeki mürekkebin kuruma dezavantajı bulunur. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların çoğu tanklı yazıcı olarak piyasa içerisinde bulunabilire. Kartuşun bitmemesi adına içerisine bazı parçalar yerleştirilir.

Ev ve Ofis İhtiyaçlarını Gideren Yazıcı Modelleri

Yazıcı modelleri gelişen teknolojiler ile farklı alanlarda kullanılabilmesi açısından çeşitlenmiştir. Barkod yazıcı modeli ile barkodların pratik bir şekilde basılması sağlanır. Brother yazıcı gibi lazer yazıcıları ile fişlerin ve barkodların bastırılması mümkündür. Ancak daha küçük ve kolay kullanım imkânı sunan slip yazıcı ve pos yazıcı modelleri bulunur. Bu şekilde kullanıcıların tüm işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilmeleri imkânı vardır.

Renkli lazer yazıcı gibi renkli baskı yapabilen lazer yazıcılarına ihtiyaç duyulmadan sliplerin çıkartılması mümkündür. Yazıcı fiyatları yüksek meblağlarda kullanıcılara sunulur. Ancak daha küçük alanlarda kullanım imkânı sunulan barkod ve fiş yazıcı modelleri daha uygun fiyatlarda kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilir. Yazıcı çeşitleri kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak adına her bütçe açısından erişilebilir modellere sahiptir.

book Blog & Haberler

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı